ul. 42 Pułku Piechoty 6
15-181 Białystok

restauracja@lipcowyogrod.pl +48856756620

Koncert z kolacją | Ponad Chmurami | 03 grudnia

Zapraszamy na KONCERT poezji śpiewanej zespołu “Ponad Chmurami”

 

Koncert połączony będzie z kolacją przygotowaną przez Kucharzy Restauracji Lipcowy Ogród

 

3 grudnia 2023 (niedziela) | godz. 17:00

 

Ponad Chmurami, w swoim repertuarze prezentuje utwory do wierszy Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Hanny Woś-Dewińskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan WUKI oraz Krzysztofa Cezarego Buszmana w autorskich aranżacjach. Ponadto ma repertuar z utworami Bułata Okudżawy i Leonarda Cohena.

 

 

Początki Ponad Chmurami…

 

Gdy w jednym miejscu spotyka się dwoje ludzi, którzy w świecie pełnym dosadności i bezwzględnej dosłowności chcą mówić o miłości, jest duża szansa, że ich ścieżki splotą się ze sobą na dłużej. Jeśli jeszcze los sprawi, że jedno z nich będzie utalentowanym gitarzystą, a drugie swoim głosem jest w stanie wysyłać w świat dźwięki przyciągające uwagę każdego słuchacza, to jest pewne, że rodzi się coś wielkiego. Do takich właśnie narodzin nowego zjawiska na polskiej scenie muzycznej łagodności doszło w 2013 roku, kiedy poetyckie słowa śpiewane przez Katarzynę Jacuk znalazły oparcie w akompaniamencie Nikodema Jacka.

 

Wspólna pasja zaowocowała najpierw znalezieniem własnego stylu muzycznej ekspresji. Choć wychowali się na piosenkach Starego Dobrego Małżeństwa, Pod Budą, Leonarda Cohena i Bułata Okudżawy, bardzo chcieli, aby ich sposób przedstawiania twórczości mistrzów nie był tylko zwykłym odtwarzaniem. Powstawały nowe aranżacje, aż w końcu zaczęły pojawiać się własne utwory. Autorami tekstów śpiewanych przy akompaniamencie samodzielnie stworzonej muzyki najczęściej są poeci poruszający ulubione tematy duetu.

 

Poezja śpiewana to nieco zapomniana, jednak piękna gałąź muzycznych meandrów. Ponad Chmurami w swoich poetyckich, muzycznych fascynacjach przenosi słuchaczy w zapomniany świat uniwersalnych wartości. Słowo ubrane w delikatny muzyczny akompaniament – Ponad Chmurami przeniesie Was do Krainy Łagodności.

 

>>> POSŁUCHAJ <<<

Ceny biletów i sprzedaż dostępne już WKRÓTCE!

 

Szczegóły i rezerwacja Biuro Obsługi Gościa

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem