ul. 42 Pułku Piechoty 6
15-181 Białystok

restauracja@lipcowyogrod.pl +48856756620

6 kroków, które pomogą zorganizować Ci wyjątkowe przyjęcie komunijne

 

I Komunia Święta jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. To ogromne przeżycie również dla Rodziców, którzy muszą zadbać o tradycję i uroczysty charakter tego dnia. Podczas organizacji Rodzice muszą pamiętać o tym, że w tym dniu Dziecko jest najważniejsze i powinni stworzyć mu niezwykłą atmosferę.

 

1. Wybór miejsca – Restauracja, dom, ogród

Decyzja o wyborze miejsca uzależniona jest głównie od planowanej liczby Gości oraz od tego czy mamy wystarczającą ilość czasu aby zorganizować przyjęcie samodzielnie. Jeżeli decydujesz się na organizację przyjęcia w domu lub ogrodzie pamiętaj o odpowiedniej przestrzeni zapewniającej komfort i wygodę dla Twoich Gości. Jeżeli masz już takie miejsce pomyśl o menu przyjęcia. Idealnym rozwiązaniem, które odciąży Cię od nawału obowiązków będzie zamówienie profesjonalnego cateringu z Restauracji. Catering, rozwiązuje również problem organizacji dodatkowej zastawy, talerzy, szkła, sztućców, półmisków, a nawet obrusów. Dodatkowo decydując się na catering zaskoczysz swoich Gości oryginalnymi smakami oraz perfekcyjną organizacją.

 

Planując zaproszenie Gości do lokalu należy dokonać rezerwacji dużo wcześniej, nawet z rocznym wyprzedzeniem. Wybierając Restaurację – z dobrą opinią – możesz mieć pełne poczucie komfortu, że przyjęcie Twojego dziecka będzie niezapomniane. Skomponowane menu w Restauracji na pewno zrobi wrażenie na Twoich Gościach, a dekoracje sali podkreślą charakter wydarzenia. Wybierając miejsce, kieruj się również dodatkowymi atrakcjami, które zapewnia Restauracja. Kluczem powinny być animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, dodatkowe słodkości – tak aby dzieci na długo zapamiętały ten dzień!

 

 

2. Menu przyjęcia – co powinno znaleźć się na stołach Twoich Gości

Komponując menu pamiętaj o dostosowaniu dań do preferencji Twoich Gości. Dowiedz się czy wśród nich są osoby na specjalnych dietach np. wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych. To bardzo ważne by w tym dniu menu przyjęcia smakowało każdemu. Istotne jest również zapewnienie oddzielnego menu dla dzieci.

 

Wybierając zestaw, sugeruj się przede wszystkim wykwintnymi daniami. Ostatnio bardzo popularne są dania rybne, lekkie przekąski podane w nowoczesnej formie.
Przyjęcia komunijne trwają zazwyczaj 5-6 godzin, więc elegancko byłoby podać 3 dania gorące, uzupełnione przez przekąski w stołach.

 

Nie zapomnij również o słodkościach. Forma eleganckiego deseru lub słodkiego bufetu na pewno przypadnie do gustu Twoim Gościom. Najmłodsi uczestnicy przyjęcia będą zachwyceni fontanną czekolady, watą cukrową bądź orzeźwiającą, owocową lemoniadą.

 

 

3. Tort komunijny

Ważnym elementem przyjęcia komunijnego jest tort. Sugerując się wyborem zwróć uwagę na smak oraz dekorację. Idealnym rozwiązaniem jest delikatny, śmietanowy tort, którego smak odpowiadać będzie przede wszystkim dzieciom. Dekoracja powinna być w bieli podkreślając charakter dnia. Dodatkowym akcentem może być napis lub topper na torcie z imieniem dziecka.

Uzupełnieniem klasycznego tortu mógłby być torcik z francuskich makaroników w bieli bądź torcik z muffinek z białą dekoracją.

 

 

4. Atrakcje dnia

Warto wziąć pod uwagę atrakcje, które zajmą dzieci i umilą im czas. Świetnym rozwiązaniem są animacje dla dzieci organizowane na świeżym powietrzu przez profesjonalnych animatorów. Animatorzy dostosowują zabawy do wieku dzieci, angażując je w zabawy sportowe bądź plastyczne. Dużo śmiechu wynika z zabaw zespołowych, w które angażują się również dorośli. Popularne malowanie twarzy bądź tworzenie figur z balonów sprawdzi się dla młodszych uczestników przyjęcia. Bez różnicy na wiek dzieci zdecydowanie ucieszą się z zabaw na dmuchanych atrakcjach, zjeżdżalniach bądź zamkach.

 

Wszystkie pełne radości chwile udokumentować może w tym dniu fotograf. Elementem, który da szansę na świetną zabawę dzieciom oraz dorosłym będzie ustawienie fotobudki, przy której każdy może wybrać przebranie i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pamiętaj również o zdjęciu grupowym z wszystkimi Gośćmi przyjęcia. Możesz przygotować do tego specjalne miejsce ze ścianką kwiatową bądź inną aranżacją.

 

 

5. Dekoracja miejsca

Podczas przyjęcia komunijnego króluje biel. Białe kwiaty w stołach Gości, wianki oraz balony jako dekoracja wnętrza doskonale uświetnią komunię. Organizując przyjęcie w Restauracji możesz być pewny profesjonalnego przygotowania wnętrza przez dekoratorkę. Angażują się samodzielnie zaczerpnij inspiracji z obowiązujących trendów, które znajdziesz na blogach dekoratorskich. Kluczem są proste elementy dekoracyjne w bieli, które będą efektowne i podkreślą charakter uroczystości. Jeden większy akcent w formie świecznika bądź kompozycji z kwiatów będzie dobrym wyborem. Uzupełnieniem będą dekoracje stołu – elegancki biały obrus, serwetki np. z motywem hostii, papierowe girlandy.

 

 

6. Zaproszenia oraz podziękowanie Gościom

Pamiętaj o eleganckich zaproszeniach, które możesz wykonać samodzielnie bądź zamówić specjalnie spersonalizowane. Uśmiech na twarzy Twoich Gości sprawi na pewno własnoręcznie wypisane zaproszenie przez Twoje Dziecko. Miłym gestem będzie również podziękowanie Gościom za przybycie. Dekoracyjne pudełka na ciasta, miniaturowe sękaczyki bądź pierniki, które można rozłożyć na każdym talerzyku Gości.

 

Zdjęcie w tle:

Fotograf: Sadowska Fotografie

Kwiaty/ wianki: Kwiaciarnia Girlanda Białystok

Włosy: Salon Fryzjerski „Mocca” Ewa Kożuchowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem