ul. 42 Pułku Piechoty 6
15-181 Białystok

restauracja@lipcowyogrod.pl +48856756620

Kolejny już sezon królują duże, ale luźne, lekkie, poczochrane – można powiedzieć „niegrzeczne” bukiety.

Mają sprawiać wrażenie niedbale zerwanych na łące. Wbrew pozorom wykonanie takiej wiązanki wymaga od florysty dużych umiejętność i wyczucia. Wiele Panien Młodych cały czas wybiera biel i delikatne, pastelowe odcienie. Jednak coraz większą popularnością cieszą się wielobarwne, energetyczne wiązanki z dużą ilością zielonych dodatków. Pantone kolorem roku 2017 okrzyknął zielony – greenery, w związku z tym obok ciągle bardzo popularnych eukaliptusów pojawiają się energetyczne paprocie, monstery i różnego rodzaju trawy. Najchętniej wybierane kwiaty to piwonie, pełne róże angielskie i dalie. Bukiety często ozdabiamy pięknymi, zwisającymi jedwabnymi wstążkami czy koronkami.

 

WIANKI

Ozdoba do włosów to bardzo często dopełnienie całej stylizacji. Może to być wianek w tradycyjnej okrągłej formie, ale także półwianek, opaska kwiatowa, grzebień czy spinka. Wianki niewątpliwie przeżywają teraz swoją drugą młodość. Są bardzo popularną ozdobą Panien Młodych. Od jakiegoś czasu są także modnym dodatkiem wykorzystywanym na wieczorach panieńskich. Wianki bywają bardzo różne – czasami są bardzo bogate, dekoracyjne, z dużą ilością kwiatów, a czasami delikatne, zwiewne i romantyczne. Powinny być dobrane do fryzury, sukni ślubnej, a także urody Panny Młodej.

 

KOMPOZYCJE KWIATOWE NA STOŁACH

W tym sezonie rezygnujemy z popularnych w ostatnich sezonach martinówek. Kompozycje na stoły znajdujące się powyżej linii oczu wykonuje się najczęściej w szkle lub dekoracyjnych wazonach. Często do dekoracji stołów okrągłych wykorzystuje się srebrne lub miedziane kandelabry. Kompozycje kwiatowe, podobnie jak wiązanki, mają zwykle dużo zieleni. Niskie kompozycje chętnie umieszcza się na szklanych paterach lub dekoracyjnych tacach. Na ślubach plenerowych popularnością cieszą się ciągle girlandy i pergole wykonane z samej zieleni.

 

Autorzy:

Sylwia Leszczyńska, Anna Leszczyńska

Kwiaciarnia Girlanda Białystok

 

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z Lipcowym Ogrodem